Pielęgnacja włosów

Sortuj produkty
sortuj wg :

Odpowiednia pielęgnacja włosów to bardzo ważny i tak naprawdę decydujący aspekt w kwestii ich kondycji.

Każdorazowo kosmetyki powinny być dobierane względem ich potrzeb. Koniecznie należy pamiętać o tym, że wybrany szampon musi zaspakajać problem skóry głowy zaś odżywka utrapienie włosów. 
Niestety często zapominamy o tym i w efekcie bardzo długo szukamy odpowiednich produktów do ich pielęgnacji, przez co często zrażamy się do danych marek czy twierdzimy, że kosmetyki naturalne wcale nie są dobre.

Jeśli chcesz uzyskać odpowiedni efekt pielęgnacyjny kosmetykami naturalnymi, warto wziąć sobie do serca kilka poniższych rad:

  • Jeśli Twoje włosy są bardzo suche i łamliwe, maskę, balsam lub odżywkę warto nałożyć na suche włosy i wilgotne, ale nie mokre! Woda ogranicza wchłanianie się substancji odżywczych, a zanim ona wyparuje z włosa, kosmetyk zwyczajnie spłynie
  • Odżywki nakładaj od linii ucha i przeciągaj je w stronę końcówek - włosy u nasady to włosy "żywe" i silne, nie ma potrzeby obciążania ich dodatkowymi emulsjami - jeśli masz problem z ich rozczesaniem przy skórze głowy, warto użyć lekkiej mgiełki
  • Szamponu używaj na zasadzie odwrotnej niż odżywki - rozprowadź go równomiernie na mokre włosy u nasady i oczyść skórę głowy. Pianę, która wytwarza się podczas tarcia, przeciągnij palcami w stronę końcówek - dzięki temu nie wysuszysz włosów, które mają w sobie mniej życia od tych u nasady.
  • Nigdy nie rozczesuj mokrych włosów! Gdy włosy są mokre, stają się bardzo elastyczne, a przez czesanie zwyczajnie się rozciągają jak guma do żucia. Nie, nie, to nie spowoduje ich wydłużenia a jedynie przyczyni się do natychmiastowego uszkodzenia przez co staną się kruche i łamliwe - szczególnie jeśli Twoje włosy należą do cienkich - takie nie mają rdzenia.
1 2 3 4 16 17 18

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Sellingo.pl